Vítej na blogu o křečcích, najdeš tu vše co tě zajímá a pokud ne, napiš mi mailem co bys chtěl vědět. Také můžeš nakouknout do poradny jestli někdo nemá stejný problém.


Vyber si v menu sekci, kterou hledáš :)

NEKOPÍRUJ ČLÁNKY! JSOU MOJE A JESTLI PORUŠÍŠ TENTO ZÁKAZ, NEMINE TĚ POSTIH!!! (pokud chceš zkopírovat článek, nejdříve mi napiš mail a informuj mě, poté si počkej na odpověď a jestli ti to povolím!)

MÁTE PROBLÉM? PAK NEVÁHEJTE A NAPIŠTE MI DO ONLINE PORADNY, ODPOVÍM DO 24 HODIN!!


Návrat do přírody aneb krmení z křečkovi ,,rodné země"

14. dubna 2013 v 15:32 | ♥♥Vaness♥♥ |  Krmení

V Sýrii jsou jiné podmínky než v klecích u nás doma. Ale krmení bychom se mohli pokusit napodobit. Co křečci ve volné přírodě jí? Napodobení křeččího jídelního lístku vám příblížím v tomto článku.

Pole..
Častou stravou křečků jsou oblininy, často oves, ječmen a pšenice. Buďto si můžeme obilí sehnat na louce kde se pěstuje, nebo ve zverimexech. Pokud chceme křečkům pěstovat, ve zverimexech se prodává tzv. tráva pro křečky. Moji křečci zbožňují trávu od německého výrobce ,,KERBL" , v plastikovém podnosu najdeme osivo ovsa, pšenice a ječmene v živné půdě. Můžeme jej koupit například ZDE.

↑ Semena v živné půdě a poté již vyrostlá ,,tráva" ↑


Pole znovu..
Již hotové obilné klásky můžeme zakoupit od firmy ,,JR Farm". Vynikající pochutina pro křečky, která se vyskytuje i v jejich oblasti. Křečci jsou v Sýrii škůdci protože často likvidují obilná pole, klásky si nosí do nory a vybírají semínka. Kromě potřeby je to také zábava a obrušují si při tom zuby. To samé jim můžeme dopřát i my, buďto nasbíráme na poli či louce nebo je můžeme zakoupit.
Dále potom křeček často narazí na kukuřici která se významně podílí na seznamu jeho jídelníčku.
Brambory zde pěstované můžeme křečkovi nabídnout vařené, nekořeněné ale klidně s troškou kmínu, který se v této oblasti pěstuje též a působí na dobré zažívání.


obilné klásky můžete zakoupit ZDE
kukuřičné klásky seženete ZDEHmyz..
Křeček není jen bíložravec,rostlinná složka v jeho jídelníčku v přírodě obstarává jen 80%, zbylých 20% mimo jiné je živočišná strava. Mezi nejčastější potravu patří larvy hmyzu, poté hlavně na zimu zakuklený hmyz. Více o živočišné stravě se můžete dočíst v TOMTO ČLÁNKUZelenina a ovoce zde pěstované
Nejčastěji pěstovaná zelenina v jeho domovině je rajče, meloun, cibule a olivy. Pokud křeček narazí při svých cestách na rozkřaplý meloun, vrhne se na něj. Meloun pokryje velké množství vody a cukru (energie). V domácnosti jej s ním ovšem krmte s mírou aby nedošlo k potížím s ledvinami nebo cukrovce. Rajčetem krmit můžeme. Cibule bývá na zeleninových tyčinkách, občas ji křečkovi můžeme dopřát (sušenou) ale jen v malém(!!) množství, může totiž nadýmat. Olivy bývají ve vodě, proto jimi radši nekrmíme. Dále se zde pěstují meruňky a paprika, oboje je možné křečkovi podávat, ale meruňky jen sladké a v opravdu malém množství, jen vyjímečně. Díky vysokému množství cukru by mohlo podávání velikého množství přivodit cukrovku. Můžeme také podávat hrozny, ale není jisté, jestli křečkovi zachutnají. Je v nich jisté množství cukru, takže bychom je také neměli podávat často.


Luštěniny apod
Čočka, pohanka, lněné semínko, cizrna..Jedny z pěstovaných luštěnin apod. Tyto ,,pokrmy" seženeme v obchodě či ve specializovaném obchodě s bio potravinami, někdy dokonce ve zverimexu. Křečkovi můžeme podávat čočku i nevařenou, ovšem opatrně, protože může nadýmat


Fíky, mandle, pistácie
Dále se v Sýrii pěstují mandle, které křečkovi můžeme podávat, ovšem také s mírou, aby zvíře netloustlo. Fíky jsou příliš sladké a mohou zalepit torby, proto je křečkovi radši nepodávejme vůbec. Pistácie (NESOLENÉ!) křečkovi podávat můžeme, musíme ale na to, aby byli opravdu nesolené dávat pozor!Ráda bych upozornila že ne každá potravina kterou pěstují v ,,rodné zemi" jakéhokoli zvířete je pro něj vhodná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Vanessa 2013

Děkuji za Tvou návštěvu Usmívající se