Vítej na blogu o křečcích, najdeš tu vše co tě zajímá a pokud ne, napiš mi mailem co bys chtěl vědět. Také můžeš nakouknout do poradny jestli někdo nemá stejný problém.


Vyber si v menu sekci, kterou hledáš :)

NEKOPÍRUJ ČLÁNKY! JSOU MOJE A JESTLI PORUŠÍŠ TENTO ZÁKAZ, NEMINE TĚ POSTIH!!! (pokud chceš zkopírovat článek, nejdříve mi napiš mail a informuj mě, poté si počkej na odpověď a jestli ti to povolím!)

MÁTE PROBLÉM? PAK NEVÁHEJTE A NAPIŠTE MI DO ONLINE PORADNY, ODPOVÍM DO 24 HODIN!!


Všechny smysly pohromadě

25. července 2012 v 19:32 | ♥♥Vaness♥♥ |  Křeček: Popis, smysly
Zde je článek o křečcích ,je to o jejich smyslech a o tom ,jak jim při těchto smyslech zpříjemnit život.
Pro orientaci v okolí je pro člověka nejdůležitější zrak ,sluch a pak čich a právě u křečka je to naopak.Křeček zjišťuje to nejdůležitější nosem nebo ušima.Důležitější než oči jsou ještě jeho vousky,tzv. hmatové vousky.
čich:
Stejně jako my si člověka zapamatujeme podle vzhledu ,křeček si ukládá do paměti vzorky pachů a s jejich pomocí pak i po dlouhé dopě pozná příslušníky stejného druhu ,nepřátele i svého chovatele.Páry nebo příbuzenstvo se rozeznávají podle skupinového pachu ,který i přes jejich přirozené agresivní sklony zajistí mírné chování.Postaru je schopen křeček ucítit i na velkou vzdálenost.
co tvému křečkovi zpříjemní život?:Když tě tvůj křeček nemůže v pravém slova smyslu ani cítit ,měl bys mu něják pomoci,např před přivítaním s ním si otři ruku o jeho podestýlku z jeho klece.Tobě možná jeho podestýlka nevoní ,ale on to bere jinak.On příliš neocení jsi-li cítit mýdlem nebo třeba voňavkou,křečci preferují vůni domova.
sluch:
Schopnost akustického vnímání je u křečka velice rozvinuta ,jsou schopni vnímat také frekvence ze spektra ultrazvuku. To jim neslouží na obranu před nepřáteli ,ale spíše k vnitrodruhovému dorozumívání se.Tak mohou všechna mláďata pro nás neslyšitelnými zvuky přivolat svou matku.Či po nějákém čase dokážíé poznat toho kdo se o ně stará ,ksyž je oslovuje stále stejným tónem a způsobem.Během dne křeček složí ušní boltce aby mohl nerušeně spát.
co tvému křečkovi zpříjemní život: Aby tvůj křeček mohl klidně a nerušeně spát ,umísti jeho klec na velice klidné a nerušené místo.
zrak:
Jaktože noční tvor ,nedisponuje křeček nějak dobrým zrakem.Vnímání tvarů a barev je patrně pouze nedostatečně rozvinuto.Naproti tomu je křeček se svýma po stranách posazenýma ,kulovitýma očima schopen jedním pohledem schopný zachytit celé své okolí.Dá se říci ,že křeček má opravdu široký rozhled-asi 110 stupňů-takže může včas rozpoznat nepřítele.Na naše poměry je křeček docela krátkozraký ,na vzdálenost větší než 1metr je již stěží schopen rozpoznat kontury.Pohyby blížícího nepřítele je ovšem schopen rozpoznat na větší vzdálenost.Na denním světle je téměř slepý.
co tvému křečkovi zpříjemní život: Jestli že tvůj křeček pobíhá volně po pokoji ,měl bys se tam pohybovat opravdu velice opatrně.Jelikož křečci špatně vidí ,může se stát ,že ti neúmyslně vběhne pod nohu a ty ho zraníš.
hmat:
Stejně jako hmatové vousky slouží rovněž jemné chloupky na bocích a na předních a zadních končetinách k orientaci v noci.S pomocí těchto orientálních chloupků a vousků je křeček schopen vnímat překážky ,které se mu postaví do cesty.Kromě toho mu také pomáhají odhadnout ,zda je pro něj otvor či průlez dostatečně široký.Senzory pro zaparkování ,které automobilový průmysl představil jako žhavou novinku ,již křeček dávno má xD
co tvému křečkovi zpříjemní život: Aby tvůj křeček mohl dostatečně procvičit svůj hmat ,měl bys mu do klece umístit dostatek různých skrýší ve formě kůry,krabiček,rulí od papíru nebo podepřených kusů kamene.
šestý smysl:
Aby křeček mohl vnímat také vzdálené vibrace půdy a pohyby vzduchu ,vyvinul se u něj ,podobně jako u některých druhů ptáků ,specializovaný smyslový orgán zaznamenávající vibrace ,což dává křečkům v tomto směru přinejmenším citlivost.Tato schopnost má ovšem samozřejmě i svou odvrácenou stranu -křečkovi vadí jakékoli otřesy a vibrace.
co tvému křečkovi zpříjemní život: Křeččí klec musíš umístit tak ,aby se ani trochu nehýbala ,na místo ,kde nedochází k vibracím ,dokonce ani na pračce to nepřichází v úvahu.Klec ,která se neustále otřásá ,vystavuje křečka dlouhodobému stresu ,což podlamuje jeho zdraví.!
Skopírované (a mnou upravené texty) z knihyMůj křeček a já.:
Napsal:Peter Hollmann
Fotografie:Monika Weglerová
Kresby:Renate Holznerová
Historki:Gabriele Linkeová-Grunová
(z této edice vyšlo i : Moje andulka a já ,můj kanárek a já,moje kočka a já,moje morče a já,můj pes a já,můj pískomil a já,můj potkan a já,můj zakrslý králík a já,moje želva a já.)
UFFFF, tak to je vše (konečně) ,už mám křeče v ruce ,protože ,když někdo píše tak rychle jako já ,dá to zabrat ,aby Vám ta ruka neupadla..... xD
Kterou z knížek z edice máte vy?Jak se Vám článek líbil?Přidejte svůj názor!!! ;-)
PS:NEKOPÍROVAT PROSÍM, SICE JE NĚCO Z TEXTU Z KNÍŽKY, ALE NĚCO JSEM PŘIDALA Z HLAVY.!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Vanessa 2013

Děkuji za Tvou návštěvu Usmívající se