Vítej na blogu o křečcích, najdeš tu vše co tě zajímá a pokud ne, napiš mi mailem co bys chtěl vědět. Také můžeš nakouknout do poradny jestli někdo nemá stejný problém.


Vyber si v menu sekci, kterou hledáš :)

NEKOPÍRUJ ČLÁNKY! JSOU MOJE A JESTLI PORUŠÍŠ TENTO ZÁKAZ, NEMINE TĚ POSTIH!!! (pokud chceš zkopírovat článek, nejdříve mi napiš mail a informuj mě, poté si počkej na odpověď a jestli ti to povolím!)

MÁTE PROBLÉM? PAK NEVÁHEJTE A NAPIŠTE MI DO ONLINE PORADNY, ODPOVÍM DO 24 HODIN!!


Strava III. část

25. července 2012 v 19:34 | ♥♥Vaness♥♥ |  Krmení
ÁÁÁÁ třetí díl stravy

Pitná voda
Ikdyž křečci a křečíci pocházejí více méně ze suchých oblastí , voda by měla být nezbytná a měli by ji mít vždy k dispozici. Miska na vodu je nepraktická ,protože křeček ,jako hrabavé zvíře , do misky brzy nahází podestýlku a voda již není pitná.Nejlepší je ,proto pořídit praktickou napáječku s kovovím násuskem (skleněný ne!jelikož by se o něj křeček mohl pořezat..Napáječka by se měla minimálně každý třetí den vyčistit a doplnit čistou pitnou vodou..voda by měla být převařená ,protože ve vodě z kohoutku jsou železa a těžké kovy atd. já vodu z kohoutku používám a zatím žádný problém.. pokud křečkům chceme dopřát luxus můžeme koupit i vodu balenou - ovšem pozor: voda musí být bez bublinek ,bublinky způsobují u takového malého organismu většinou zažívací potíže!!!
Napáječku čistíme například vatičkou do uší ,obalenou v toaletním papíru , nebo můžeme zakoupit speciální čistič láhví ,ovšem vatička by měla posloužit stejně.
Upravený jídelníček
Především křečíci Campbellovi a Džungaráci mívají často nadváhu ,kterou poznáme podle růžových polštářků mezi předními končetinami a na bříšku.Pokud křečík nebo křeček ztloustl ,upravte mu jídelníček.Nesmí dostávat tučné arašídy , oříšky nebo slunečnicová semena.Pokud má křeček průjem ,dočasně vynechejte tučnou a zelenou stravu.Při střevních potížích nahraďte část jídelníčku rýžovými krekry , vařenou rýží , suchary a senem.Narušený trávící sistém pomůže zklidnit i trocha vlažného heřmánkového čaje nebo slabého černého čaje bez cukru.
Hra s potravou
Pokud připravíme křečkovi jídlo až pod nos ,nebude se muset kvůli potravě namáhat a nic si neužije.Donuťme křečka k aktivitě tím ,že mu krmení rozházíme po teráriu-nebo prostě tam kde bydlí a on bude muset potravu vyhledat a nasbírat.Občas odměňme křečka větším kouskem psího sucharu ,který křeček bude muset hlodat.Já mám osvědšený burák(neloupaný) ,který pověsím na vršek klece na provázek a křečci se musí snažit ,aby hýbající se burák ulovili , díky jeho vůni křeček neodolá a prostě se snaží ulovit voňavou kořist.Další vychytávka je ,že křečkovi dáte do ubykace šišku (bez smůly) a do ní zastrkáte různá malá zrníčka , kukuřičné semena a další podobné pochutiny pro vašeho chovance.
Benderův boj se záludným houpajícím se burákem.
To je vše.Rady a většina textů inspirována ze knihy křečíci
Rady o jídle patří jak křečkům tak křečíkům.
Jak se článek líbil?Pište vše co máte na ,,jazyku,, a na klávesnici
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Vanessa 2013

Děkuji za Tvou návštěvu Usmívající se