Vítej na blogu o křečcích, najdeš tu vše co tě zajímá a pokud ne, napiš mi mailem co bys chtěl vědět. Také můžeš nakouknout do poradny jestli někdo nemá stejný problém.


Vyber si v menu sekci, kterou hledáš :)

NEKOPÍRUJ ČLÁNKY! JSOU MOJE A JESTLI PORUŠÍŠ TENTO ZÁKAZ, NEMINE TĚ POSTIH!!! (pokud chceš zkopírovat článek, nejdříve mi napiš mail a informuj mě, poté si počkej na odpověď a jestli ti to povolím!)

MÁTE PROBLÉM? PAK NEVÁHEJTE A NAPIŠTE MI DO ONLINE PORADNY, ODPOVÍM DO 24 HODIN!!


Strava I. část

25. července 2012 v 19:37 | ♥♥Vaness♥♥ |  Krmení
Dloooouho jsem přemýšlela co sem dát a napadlo mě ,že o krmení tady nic nemám no tak píšu o papkání.. :) Budou to asi tři části ,ale nevím to jistě jak to vyjde na délku textů.no začneme...

V přírodě se křečci a křečíci převážně krmí rostlinami ,ale i hmyzem ovšem rostlinná složka převládá ,ze hmyzu křečíkovi nebo křečkovi můžete dát larvy ,moučné červy atd. křečíci potřebují živočišné bílkoviny -tudíž buďto hmyz ,anebo jogurt , sýr , šunku a další. můžete svému miláčkovi nabídnout i cottage ,ale jen bio my ho vozíme z Rakouská po otevření zamíchejte z a poté nabídněte z ruky křečkovi kuličku cottage. !!Nedávejte do klece volně ,vždy se ujistěte ,že křeček cottage snědl- rychle se totiž zkazí!! Také bychom cca 1-3 týdně měli podávat psí suchar ,který zajistí dobře obroušené zuby a taky něco na chuť..
Kolik potravy??!!??
Není jisté ,kolik toho sežere křeček nebo křečí. denně ,jelikož většinu potravy si schová..Nejlepší je naplnit misku a počkat až bude téměž prázdná ,tak si budete moct aspoň trošku jisti ,že křečík z potravy nevybral a poté nesežral jen to nejtučnější , nejlepší krmivo a nechat to ,co mu nechutná ,anebo něják zvlášť nepřitahuje..pokud si nejste jisti jakou podávat potravu a v jakém obsahu , nejlepší jsou profesionálně smíchané směsi buďto pro křečky , křečíky ,anebo malá zvířata ......My krmíme kompletním krmivem speciálně pro křečky-rostlinná + živočíšná složka ,což pomáhá redukovat a zajistit přirozenou stravu....
tady je pár krmiv pro křečky atd...
Krmivo speciální pro křečky džungarské (nahoře)
Další krmivo speciálně pro křečky (nahoře)
A další krmivo (nahoře)
Zelené krmení
Vedle suchého krmení by neměl chybět ani salát , okurka a další -říkáme tomu Zelené krmení ,které obsahuje vodu a minerály (a spoustu dalších věcí) a je pro křečky důležitátá , já podávám červenou , zelenou a někdy žlutou papriku , římský salát (veliká obliba) ,ledový salát , okurka , a další zelený ňáááminy :)))
Můžete křečíkovi nabídnout také smetánku lékařskou(pampelišku listy)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Vanessa 2013

Děkuji za Tvou návštěvu Usmívající se