Vítej na blogu o křečcích, najdeš tu vše co tě zajímá a pokud ne, napiš mi mailem co bys chtěl vědět. Také můžeš nakouknout do poradny jestli někdo nemá stejný problém.


Vyber si v menu sekci, kterou hledáš :)

NEKOPÍRUJ ČLÁNKY! JSOU MOJE A JESTLI PORUŠÍŠ TENTO ZÁKAZ, NEMINE TĚ POSTIH!!! (pokud chceš zkopírovat článek, nejdříve mi napiš mail a informuj mě, poté si počkej na odpověď a jestli ti to povolím!)

MÁTE PROBLÉM? PAK NEVÁHEJTE A NAPIŠTE MI DO ONLINE PORADNY, ODPOVÍM DO 24 HODIN!!


Správná strava zdraví dává, aneb článek o zdravé výživě

27. července 2012 v 17:26 | ♥♥Vaness♥♥ |  Krmení
..Je to o výživě ,která pomůže Vašemu křečkovi udržet zdraví. c.č.

Ke zdraví a správné kondici tvého křečka přispívá i výživa.Která?:
Křečci potřebují občas doplnit vitamin C, který nalezneme v citrusových plodech nebo např rajčeti. Z citrusových plodů můžeme jednou za čtrnáct dní podávat křečkovi pomeranč (SLADKÝ!!) a jednou týdně můžeme zkrmit troškou sladké (!!) mandarinky. Rajče můžeme podávat až 3x do týdne, ale v maličkých dávkách!!
Jednou týdně je dobré křečkovi podávat vařený vaječný žloutek ( kvůli vitaminu A (axeroftol - má pod kontrolou funkci zraku a pohlavních žláz, ovlivňuje růst a posiluje obranný systém) a vařený bílek (ovlivňuje celkový růst organismu, jeho nedostatek zapřičiňuje atrofii svalstva a poruchy nervového systému.
Občas podávejte tvaroh nebo bílý neslazený jogurt. Do jogurtu můžeme zamíchat různé ovoce, například jahodu, malinu, borůvky apod. Křečci jej zbožňují. Nikdy křečkům nesolte nebo neslazte jídlo!!!!!!!
Křečkům můžete také podávat různé luční bylinky. Vždy se ale ujistěte, že nejsou pro křečky jedovaté a nikdy je netrhejte u frekventovaných silnic nebo na pozemcích, kde se venčí psi!! Mezi jedlé rostlinky patří smetánka lékařská (pampeliška) i s květem, sedmikráska, jetel,....
Dále, klidně jako každodenní krmení můžeme křečky krmit mrkví ( má stejnou funkci jako vařený vaječný žloutek ). Občasně můžeme podávat banán - sušený i čerstvý (zlepšuje srst), ovšem jen v malém množství a ne moc často (křeček by mohl mít průjem!!).
Nedoporučuji krmit křečky často ovocem, protože ve většině ovoce je příliš mnoho cukru (zvláště v sušeném ovoci se hromadí cukr!) a křečkovi může přivodit nadměrná konzumace cukrovku! Podotýkám, že ta se nedá léčit! Proto mláďatům do asi 2-3-tího týdne nedáváme nic s velkým obsahem cukru a nekrmíme citrusy!
Pro lepší trávení můžeme dávat křečkům seno, ne každý ho ale využije k jídlu. Většinou křečci seno zužitkují k vystlání hnízda, ale zkusit to můžete. Třeba křečkovi seno chutnat bude.
Pro doplnění minerálních látek a stopových prvků doporučuji křečkovi pořídit minerální kámen (stojí cca 16 Kč). Křeček si sám podle libosti kámen okusuje, přičemž si také obrušuje své po celý život dorůstající hlodáky.
Také můžeme křečkům podávat sušené pečivo. U mých křečků měl největší úspěch sušený Věchnov (nebo jak se to píše :D - prostě chleba..no)
Také můžeme krmit sušeným celozrnným pečivem.
Nezapomeňte, že zdraví pramení kromě složení stravy také z toho, v jakém prostředí zvíře žije a jak je o něj pečováno. Pokud křeček žije v 2 měsíce nečištěné staré rezavé kleci s plesnivou okurkou a zakalenou vodou plnou řas, je otázkou času než onemocní. Pokud je o křečka pečováno a klec je udržována a čištěna cca 1-2x za čtrnáct dní, křeček každý den dostane čistou vodu, nové krmení a to staré mu vyndáte, je veliká šance, že křeček prostě JE A BUDE zdravý!
Čím krmíte křečky vy? Líbil se Vám tento článek? Napište do komentářů..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Vanessa 2013

Děkuji za Tvou návštěvu Usmívající se