Vítej na blogu o křečcích, najdeš tu vše co tě zajímá a pokud ne, napiš mi mailem co bys chtěl vědět. Také můžeš nakouknout do poradny jestli někdo nemá stejný problém.


Vyber si v menu sekci, kterou hledáš :)

NEKOPÍRUJ ČLÁNKY! JSOU MOJE A JESTLI PORUŠÍŠ TENTO ZÁKAZ, NEMINE TĚ POSTIH!!! (pokud chceš zkopírovat článek, nejdříve mi napiš mail a informuj mě, poté si počkej na odpověď a jestli ti to povolím!)

MÁTE PROBLÉM? PAK NEVÁHEJTE A NAPIŠTE MI DO ONLINE PORADNY, ODPOVÍM DO 24 HODIN!!


Domečky pro křečky

26. července 2012 v 16:16 | ♥♥Vaness♥♥ |  Ubikace apod
Přínáším většího-menšího průvodce druhy domečků...c.č.!!
Křeček, jakožto původní obyvatel nor je zvyklí žít v chodbičkách a má rád pocit, když se při spánku dotýká stěn. Proto je nejlepší koupit Vašemu chovanci domeček.
Tipy domečku jsou takovéto:
  • Krabička od čaje.
  • Plastový domeček.
  • Keramický domeček.
  • Dřevěný domeček.
  • Nebo jiný přírodninový domeček (např spletený ze suché slámy)
  • Vámi postavěný nebo vyrobený (např kartonový hrad)
Krabička od čaje-
Je levný způsob, ale bohužel papírový, takže Vám dlouho nevydrží a brzy budete muset nahradit její pozici jinou krabičkou. Důležité ale je, aby jste krabičku DOBŘE VYVĚTRALY, protože je přecejenom od čaje a kdybychom ji nechali křečkovi v kleci nevyvětranou, mohlo by se stát, že by mu ta silná vůně podráždila oči nebo plíce nebo vyvolala alergickou reakci!! Z tohoto důvodu jsou lepší krabičky od ovocného čaje a vyvarujte se MÁTOVÉMU ČAJI!!! Ten je většinou velice aromatický a křečka by mohl silně PODRÁŽDIT nebo mu způsobit ALERGII (např včíkání, oteklé oči či výtok z nosu)!!
Plastový domeček-
Další, vcelku levná varianta domečku, jen je celkem nevhodná! Plast křeček může okousat a kdyby plast spolkl, zřejmě by si pořezal střeva, nebo by to nestrávil a zemřel! UPOZORŇUJI, že křečci NEMAJÍ dávivý reflex (nemohou zvracet!). V dalším případě by křeček mohl plast schovat do toreb, které by si tím mohl VÁŽNĚ ZRANIT!!
Další nevýhodou je, že se v něm sráží vlhkost a to je nevhodné pro jeho plíce!!
Keramický domeček-
Důvod, proč není ani keramický domeček vhodný je, že se v něm téže sráží vlhkost!!!
Dřevěný domeček-
Domeček, který je pro křečky asi jeden z nejlepších! Napodobuje přirozené prostředí křečka a křeček ho může bez následujících potíží ohryzávat. Nevýhodou je, že bývá dražěí a kvůli křečkovu okusování Vám jednou kus zmyzí před očima a budete muset koupit nový!! Jen si dejte v obchodě pozor a ujistěte se, že není z jedovatého dřeva!!! Také si při výběru dejte pozor na velikost otvoru, křečík džungarský (a jiní křečíci) by měl mít otvor o minimálním poloměru 4 cm, křeček syrský minimálně 5 cm. Nejlepší jsou domečky bez podlahy.
Ostatní (námi vyrobené) domečky-
Například z kartonu, ty jsou podobné těm od čaje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Vanessa 2013

Děkuji za Tvou návštěvu Usmívající se